Reklam Üst

Hatay ve Burdur'da orman yangını

Hatay ve Burdur'da orman yangınıHatay’ın Belen ile Arsuz ilçelerinde ve Burdur'un Bucak ilçesinde orman yangını çıktı. Hatay'daki yangınlar kontrol altına alınırken, iki kişi gözaltına alındı. Burdur'da yangına müdahale devam ediyor.

Hatay'ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi'nde ve Hatay'ın Arsuz İlçesi Karagöz Mahallesi ve Belen İlçesi Amanos Dağları eteklerinde de Orman Yangını çıktı.  Belen'deki yangında dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülürken, yangının söndürülmesi için ekipler müdahale etti.

HATAY'DAKİ YANGINLAR KONTROL ALTINA ALINDI

HATAY’DA ORMANLARA GİRİŞ YASAKLANDI

Hatay Orman Bölge Müdürlüğü, dün yaptığı açıklamada yangınlara karşı alınan tedbirler çerçevesinde kasım ayı sonuna kadar ormanlara girişlerin yasaklandığını duyurmuştu.

Yapılan açıklamada, “Yeşil vatanımızın korunması amacıyla alınan karar doğrultusunda 1 Haziran 2022-31 Ekim 2022 tarihleri arası ormanlarımıza giriş ve çıkışlar yasaklanmıştır. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur" denildi.

BURDUR'DA DA ORMAN YANGINI


Burdur'un Bucak ilçesinde de orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangının düşen yıldırım sonucu çıktığı iddia ediliyor.

BELEN'DEKİ ORMAN YANGINI İLE İLGİLİ 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “21.05.2022 tarihinde Belen ilçemizdeki ormanlık alanda çıkan yangın kısa süre içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Çıkan yangınla ilgili yapılan ilk belirlemelerde bazı sosyal medya kaynaklarında 'Hatay Belen’de orman yangını! Halk PKK’nın çıkardığını düşünüyor' şeklindeki açıklamalar gerçeği yansıtmamakta olup, yapılan çalışmalar neticesinde; bahse konu yangının ormanlık alanın yakınında bulunan bir restoranın çalışanları tarafından restorana ait çöpleri bir yere biriktirerek yakmaları esnasında, rüzgarın etkisiyle yangının sıçrayarak büyüdüğü ortaya çıkmış olup, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınarak konu ile ilgili tahkikat devam ettirilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET
Kaynak: DHA

1 Yorumlar

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

  1. BURDUR'DA DA ORMAN YANGINI


    Burdur'un Bucak ilçesinde de orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Yangının düşen yıldırım sonucu çıktığı iddia ediliyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam