Reklam Üst

Erdoğan, Biden ile konuştu

Erdoğan, Biden ile konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefonda görüştü. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırı dahil, bölgesel gelişmeler ve Türkiye-ABD ilişkileri ele alındı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya ile Ukrayna arasında siyasi çözüm sağlanması gayretlerini devam ettirdiklerini belirterek, krizin daha da derinleşme ihtimaline karşı Türkiye'nin her iki tarafla konuşabilmesinin ve çözüm arayışında kolaylaştırıcı konumunda bulunmasının önemli olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin açtığı güven kanal sayesinde Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının Türkiye'nin ev sahipliğinde bugün Antalya'da doğrudan karşılıklı konuşma imkanı bulmalarının önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının düzenlenmesinin bile bizatihi bir diplomasi zaferi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ABD'den 40 yeni uçak alımını ve mevcut F-16'ların modernizasyonunu içeren talebinin en kısa sürede neticeye ulaştırmasını beklediğini belirterek, savunma sanayii alanında Türkiye'ye yönelik tüm haksız yaptırımların kaldırılmasının zamanının  da çoktan geldiğini dile getirdi." 


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET

1 Yorumlar

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

  1. Böbrek sağlığı için 8 altın kural

    Sağlıklı yaşam tarzının benimsenmesi ile birçok böbrek hastalığı türünün önlenebilir, geciktirilebilir veya kontrol altına alınabilir olduğuna belirtilen çalışmada, böbrek sağlığı için şu 8 altın kurala dikkat çekiliyor:

    "Daha hareketli olun, kilonuzu koruyun. Kan şekerinizi düzenli olarak kontrol ettirin. Kan basıncınızı ölçtürün. Yüksek saptanması durumunda doktora başvurun. Sağlıklı beslenin ve tuz alımını kısıtlayın. Su tüketimini artırın. Sigara ve tütün ürünlerini kullanmayın. Rastgele ilaç kullanımından veya bitkisel ürünlerden uzak durun. Risk grubunda ise böbreklerinizi kontrol ettirin."

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam