Reklam Üst

Ünlü Rapçı Türk Hakimlerinin Karşısında

Ezhel yeniden hakim karşısında

Ünlü Rapçı Türk Hakimlerinin Karşısında
Ünlü Rapçı Türk Hakimlerinin Karşısında
Şarkılarında uyuşturucu madde kullanımını özendirme suçunu işlediği gerekçesiyle 'Ezhel' adıyla tanınan Sercan İpekçioğlu 10 yıla kadar hapis istemiyle yeniden hakim karşısına çıktı. “Kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir” dedi. Suçlamayı kabul etmeyen İpekçioğlu, daha önce de aynı suçtan yargılanıp, beraat etmişti.
'Ezhel' adıyla tanınan ünlü rapçi Serkan İpekçioğlu hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanı görülmesine başlandı.

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, Sercan İpekçioğlu, geçen Haziran ayında yine ayı suçtan yargılandı. Şarkıları sanatsal faaliyet kapsamında kaldığı gerekçesiyle beraat etti. Beraatı ardından hakkında tekrar dava açılan İpekçioğlu, Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya avukatıyla birlikte geldi. Kimlik tespiti yapılan İpekçioğlu, müzisyen olduğunu ve aylık gelirinin 30 bin TL olduğunu söyledi.
“ÖZENDİRME NİYETİM OLAMAZ”
Savunması alınan Sercan İpekçioğlu sanatçı olduğunu ve yıllardır bu işle uğraştığını söyleyerek, “Kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi. Avukatı Fuat Ekin ise, Ezhel'in daha önce aynı konudan beraat ettiğini hatırlatarak yargılamanın konusunun sanat eseri olduğunu, sanat eserlerinin de suç işleme iddiası olmadığını kaydetti.

Mahkeme, beraat kararı verilen dosyanın incelenmek üzere istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Yorum Yap

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam