Reklam Üst

Bedelli Askerler Bakın Ne Etti

Bedelliler yemin etti!

Bedelli Askerler Bakın Ne Etti
Bedelli Askerler Bakın Ne Etti
21 günlük bedelli askerlik görevini tamamlayan askerler bugün yemin etti. 2. celp olarak giden askerlerin yemin töreninde ilginç anlar da yaşandı. Manisa'da, törendeki seslerden ağlayan çocuğu susturarak uyutmak yine askerlere düştü. 2 asker battaniyeyi alarak bebeği sallad ve uyuttu. Öte yandan bedelli askerlik başvuruları sürüyor. Başvurusu süresi 3 Kasım 2018'de sona erecek. İşlemler ise 5 Kasım'a kadar sürecek. Bedelli askerlik işlemlerindeki yoğunluğu azaltmak için şubeler 24 saat aktif olarak çalışıyor. Cumartesi ve pazar günleri de bedelli askerlik işlemleri yapılabilecek

Ankara'da Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan 2 bin 475 bedelli askerlik yükümlüsü için yemin ve terhis töreni düzenlendi.

Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu'nda eğitim alan 2'nci dönem bedelli askerlik yükümlüleri için düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Çanakkale, Kurtuluş ve Kore savaşları ile Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan üniformaları giyen askerlerin de katıldığı törende, tümen sancağının tanıtılmasının ardından 2 bin 475 bedelli asker yemin etti.

Birliğe ilk katılan piyade er Ersoy Kılıç yaş kütüğüne plaket çaktı.

"MEHMETÇİK OLMAK BİR ONURDUR"

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tank Albay Burç Pekin, törende yaptığı konuşmada, terörle mücadelede şehit olan askerler için Allah'tan rahmet diledi.

Pekin, yemin etmenin vatana ve bayrağa sadakatin bir göstergesi olduğunu belirterek, "Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz, ilerde çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Ettiğiniz bu kutsal andın, size, ailelerinize, Türk silahlı kuvvetlerimize ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Temel eğitim boyunca bedelli askerlerle ilgilenen komutanlara da seslenen Pekin, şöyle konuştu:

"Atalardan yadigar Mehmetçik ruhunu evlatlarımıza sevgiyle aşıladınız. Onlara sizler Mehmetçiksiniz, kardeşsiniz dediniz. En önemlisi ise aldığınız emanetleri bugün, anne ve babalarının karşısına büyük bir gururla dimdik çıkardınız. Emek ve gayretlerinizden dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor ve yürekten kutluyorum."

Yorum Yap

Seviyeli yorumlar yapın lütfen.

ZARA

Daha yeni Daha eski

Konu Üst Reklam

Konu Alt Reklam